Во Аеродром синоќа изгореа 2 автомобили


Три патнички возила биле опожарени ноќеска во 2:15 по полноќ на улицата Владимир Комаров во Скопје. Возилата се од марката „опел“ , во сопственост на 52-годишниот В.В. и „фиат“ во сопственост на фирма од Скопје, соопшти МВР.

Пожарот е локализиран, а увид ќе се изврши во текот на денешниот ден.

zapalenakola

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1