Во Каталонија се палат шпанските пасоши и се уништуваат личните карти


Во Каталонија се палат шпанските пасоши и се уништуваат личните карти откако парламентот во Барселона прогласи независност на областа од Шпанија, информираат шпанските медиуми.

Во два каталонски града, Жирона и Сабадел, градските власти го симнаа шпанското знаме од пред зградите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1