Во конзерва со боранија пронашла глава од змија (Видео)


Компанија од Орегон која се занимава со дистрибуција на храна ја запре испораката на конзерви со боранија, откако една жена од Јута сведочела дека во пакување нашла глава од змија.images-321

Мисти Мосер од Орегон, започнала да подготвува вечера за своето семејство, а кога започнала да ја прегледува замрзнатата боранија, освен боранија, од кесата испаднала и глава од змија. На прв поглед и изгледало дека се работи за боранија со необична форма, но набрзо сфатила што всушност држи во рацете.

– Забележав дека има усте, ноздри и мали ситни очи. Тоа дефинитивно не е она што сакав да го купам- вели Мосер.

Сопственикот на продавницата во која Мосер ја купила боранијата, планира да спроведе истрага кај доставувачите, што Мосер му ја вратила кесата со змијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1