Во петок минус 20 степени!


Метеоролозите најавуваат многу студено, суво и ветровито време за новогодишната ноќ, со температурата околу минус 10 на повеќето места.

Најстудено утро се очекува во петок кога температурата ќе се спушти од -20 до -11 степени. Дневната температура, пак, од петок ќе биде во постепен благ пораст и за време на викендот ќе достигнува од -5 до 5 степени.  

temperatura ladno

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1