Во прекин сообраќајот на границата со Грција поради штрајк на грчките цариници


Поради штрајк на грчките царински служби,  ќе биде во прекин сообраќајот за секаков вид преминување на државната граница меѓу Република Македонија и Република Грција, освен за пешаци.

Прекинот на сообраќајот е најавен по следниот распоред:

ГП Богородица од 6 часот утре до 6 часот на 20.10.2017,

ГП Меџитлија од 6.30 часот утре до 6.30 часот на 20.10.2017,

ГП Стар Дојран утре од 5 часот до 23 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1