Во Скопје се отвара канцеларија за поддршка на Хомосексуалците


Хелсиншкиот комитет за човекови права и Холандската амбасада во Македонија, свечено ќе го отворат првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата во Македонија. Центарот ќе е во Скопје .

Под мотото „РАЗЛИЧНИ, ЕДНАКВИ, СЛОБОДНИ“  официјалното отворање на првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата е на 23.10.2012 (вторник) во 19:00 часот на ул. Лазар Танев бр. 57, Стара скопска чаршија.

На настанот ќе се обратат претставници од Хелсиншиот комитет, LGBTI заедницата, како и холандската амбасадорка во Скопје Мариет Шурман.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1