Во Софија обид за убиство на бизнисмен со рачен ракетен фрлач


Бугарската полиција започна опсежна акција во потрага по лицето кое утрово пукаше од рачен ракетен фрлач во центарот на Софија. Полицијата го гони возилото од кое било пукано.Петров

Според првичните информации нема повредени луѓе во инцидентот но, направена е материјална штета, односно уништен е луксузен автомобил.

Бугарските медиуми јавија дека цел на нападот бил контроверзниот бизнисмен, а поранешен разузнавач, Алексеј Петров.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1