Во сообраќајна несреќа на Плетвар: Возилото на Ламбе Алабакоски уништено, пејачот жив и здрав!


На превојот Плетвар, во близина на селото Раец, сообраќајна несреќа доживеа Македонскиот поп-пејач Ламбе Алабакоски.
lambe

 

Ламбе е жив и здрав по сообраќајната нереќа која утрово ја преживеал на Плетвар кај местото Раец. Иако неговиот Рено Меган е целосно уништен откако поради лизавиот коловоз загубил контрола над него и се превртел, тој не е повреден.
Нема инфромации дали со него имало уште некој во возилото или популарниот македонски пејач возел сам.

Ламбе Алабакоски минатата година стапи во брак а од неодамна стана и татко

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1