Во судар на камион и автобус, повредени 10 деца


Десетина деца се повредени од кои едно потешко во тешка сообраќајна несреќа која попладнево околу 14:20 часот се случила во близина на Велешта, Струшко.

Според неофицијалните информации во сообраќајката Камион удрил комбе кое пренесувало ученици денеска околу 14:30 близу струшкото село Велешта.

Едно од децата е со потешки повреди и пренесено е во медицинскиот центар Свети Еразмо во Охрид.17236golema

Foto – Nova

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1