Во тек е грабеж на банка во Германија – крадецот држи заложници


Во тек е грабеж на банка во Целендорф, во близина на Берлин.

Pljacka bankeКрадецот држи вработени како заложници и има бомби во рацете кои се заканува дека ќе ги активира и ќе се дигне во воздух себе и заложниците доколку полицијата се обиде да влезе во банката.
Според полицијата во Берлин целиот крај е опколен и се превземаат мерки за да се ослободат заложниците, јави новинската агенција Анатолија.

Драмата во банката се уште трае.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1