Во трка по светска слава- талентираното момче од Струмица, заминува во Америка


“Најдобрата песна на светот за 2016-та година” е музички фестивал во САД, но и следен предизник за талентираниот струмичанец Трајче Георгиев.   Тој добил покана да учествува на фестивалот кој се одржува во ЛА, секоја година.

Трајче ја потврдил поканата и најавил дека ќе направи и песна која ќе ја отпее на англиски, но ќе има и македонска и српска верзија.trajce strumica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1