ВО ЖИВО: Еден загинат и четворица ранети во седиштето на ЈуТјуб


Според последните информации и жена учествувала во пукањето во седиштето на ЈуТјуб. Според медиумите таа починала по како што велат ,, рана која самата си ја нанела.

Полицијата потврди за четворица повредени кои се хоспитализирани. Засега не се знае во каква состојба се повредените.

Една вработен на Твитер напишала дека при евакуацијата видела траги од крв на скалите.

CNN пренесува дека на лице место има голем број екипи на итната помош и полиција. Еден број од вработените со полициска придружба излегува еден по еден.

Полицијата ги предупреди жителите на Сан Бруно, град што се наоѓа јужно од Сан Франциско, да го избегнуваат подрачјето околу седиштето на компанијата.

Следете во живо тука:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1