Во ЖИВО кралската свадба


Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо.

Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе присуствуваат на службата. Политичари не се поканети.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1