ВО ЖИВО ОД БИТОЛА: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ поради договорот за промена на името


Проследете го во живо од Битола протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ каде голем дел од граѓаните, подржувачи и членови на партијата ќе го изразат своето незадоволство од, лошите внатрешни и надворешни политики кои ги води актуелната влада на Република Македонија на чело со премиерот Зоран Заев.

Од спортската сала, преку Широк сокак па до Домот на културата се одржува протестот на македонската опозиција која го предводи отпорот против менувањето на уставното име на МАкедонија. „Државата оди во неповрат, и ќе породолжи да оди со ваква власт .

Маршот го препдводи претседателот на партијата, Христјан Мицкоски.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1