ВО ЖИВО: Прес во Здравство за ебола – каква е ситуацијата


По информацијата дека пациент починал од Ебола во Македонија, Министерството за здравство закажа прес конференција.

Екипата на Сител најави вклучување во живо од Министерството за здравство и од Мавровка каде наводно биле забележани луѓево скафандери.

Следете во живо тукаebola343

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1