Водител на Радио Косово се фрли од деветти кат


Познат водител на Радио Косово во средата  се самоуби фрлајќи се од деветтиот кат на зградата на Радио телевизија Косово, во Приштина.radio kosovo

Косовскиот медиуми јавија дека станува збор за самоубиство на водителот на повеќе емисии на Радио Косово, Емин Реџепи.

Истите извори  пренесуваат и информација на Косовското МВР во кое стои дека првичните информации наведуваат дека 39 годишниот Реџепи извршил самоубиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1