Водителот Иван Ивановиќ удри по Албанците!


Српскиот водител Иван Ивановиќ изреволтиран од провокацијата на Албанците на синоќешниот меч меѓу Србија и Албанија кога дрон со знаме од Голема Албанија се појави над стадионот, се огласи на социјалните мрежи и им порача на Албанците „Стоко шиптарска“!

ivan-iv

Ивановиќ реши да го искаже својот револт отакако напреварот на стадионот во Белград беше прекинат во 41 минута кога дојде до нереди на теренот.ivan 4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1