Војна помеѓу македонските бајачи


Борче Сребренов јасновидец од Штип, манастир „Воскрсение“ го кани Иван на двобој за да си ја измерат силата.

Така напиша во коментар кај ивановата пациентка од Долнени, Викторија, пренесува Засе.мк.

ivandvoboj

Како што можете да видите на сликата од профилот на Викторија Петревска. Но Иван не остана покус, како што вели и самиот сите врачови, јасновидци, гаталци, бајачи, биоенергетичари и други се лечеле кај него и Борче Сребренов бил негов пациент.

Од сликата ќе видиме разговор помеѓу врачот Борче и Иван каде Борче признава дека се лечел кај Иван и го потсетува Иван да се сети на него.

Не ни е јасно зошто сите се лечат кај Иван а во јавноста сакаат да го критикуваат  и да се прават посилни од божјиот син Иван.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1