Вонредно прскање против комарци


Градот Скопје ги известува граѓаните дека заради настанатата состојба поврзана со поплавите, утре, ,во периодот од 5 до 9 часот, ќе се изврши вонредна авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци.avion prskanje-komarci

Ќе се прска на поплавеното подрачје, односно од Бутел до Илинден, Арачиново, Ченто, Стајковци, Страчинци, Црешево, Инџиково, Виниче ,Смилковци и другите насели места коишто се поплавени.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1