Вооружен маж упадна во позната телевизија, бара да зборува во етер


Програмата на националната холандска телевизија одредено време беше во прекин, по што полицијата ја обиколила зградата.f_thumb_medium500_383

Вооружениот напаѓач кој вечерва влегол во просториите на холандската национална ТВ станица, бил совладан и одведен од медиумската куќа.

Програмата на националната ТВ станица некое време била во прекин, бидејќи вооружениот напаѓач влегол во зградата на медиумот и држел заложници.

Тој побарал можност да ѝ се обрати на нацијата пред ТВ камерите.Сè уште не е јасно што сакал да каже човекот на телевизија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1