Воз прегази маж на влезот во Скопје


Непознато машко лице утринава било прегазено од воз пред влезот на Скопје.

Железничката несреќа се случила пред 9 часот кога возот кој сообраќај на релација Кочани-Скопје го прегазил мажот, чиј идентитет засега не е познат, јавува Сител.

Полицијата врши увид, по што се очекува идентитетот на лицето да биде познат.

Железничкиот сообраќај е во прекин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1