Возела со 160 во зона со 40 – на суд рекла бог ми шепна да возам брзо


Melissa Miller била уапсена од полицијата откако возела со 160 километри на час во зона каде било дозволено 40 во Fort Pierce, Америја.

Кога ја извеле пред судијата нејзината одбрана ги зачудила сите. Рекла дека бог и шепнал да вози со 160 и таа оставила да ја води божјиот дух. Кога судијата ја прашал а добро зошто упорно и свиревте – таа рекла господ сакаше, му беше интересно. 41 годишната жена е уапсена, притворена и ќе и се суди за брзо возење и предизвикување опасност и пренесена е во затворот Ст. Луцие ќе мора да плати кауција од 375 долари ако сака дома да чека судење.

Кога рекла дека нема пари да плати судијата и рекол – можеби да го прашате бог – оној кој ви шепнал да возите брзо, да ви позајми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1