Вознемирувачка снимка од местото на ужасот во Нови Сад – Огномет експлодираше на метар од луѓето


Шкотлаѓанецот Мајк Нокс, ангажиран за лансирањето на новогодишниот огномет во Нови Сад, се здоби со тешки изгореници откако дошло до технички дефект, а ексклузивните снимки од лице емсто покажуваат како се случила силната експлозија.

Снимката е направена од непосредна близина од покривот каде огнометот бил поставен, а ангажираните пиротехничари ни на крај памет не им дошло дека ќе доживеат ваква драма.
Предупредување, снимката е вознемирувачка.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1