Вознемирувачко: Американците се изживувале врз мртвиот Бин Ладен


Интернет порталот „Sofrep“ објави контроверзни информации што фрлаат нова сенка на познатoто прашање зошто никогаш не се појавија фотографиите од убиениот поранешен лидер на Ал Каеда, Осама бин Ладен.

bin-ladenТогашниот припадник на специјалниот тим Мет Бисoнет објави во својата книга „No easy day“ дека тој и неговите колеги во Бин Ладен испукале повеќе куршуми за да бидат сигурни дека тој навистина е мртов.  Но, според интернет порталот вистината е сосема поинаква.

Според контроверзниот извештај се наведува дека припадниците на специјалниот тим се натпреварувале кој повеќе ќе го ирешети мртвиот Бин Ладен. Поради оваа причина, фотографиите од починатиот лидер никогаш не беа објавени, затоа што светот би се згрозил од она што ќе го види.

Очигледно во неговото тело не неколку, туку биле испукани неколку стотици куршуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1