Ќе се гради луксузен хотел на брегот на Охридското Езеро


Охрид ќе добие луксузен хотел на самиот брег на Охридското езеро веднаш до хотелот Инекс горица по теркот на познатиот бренд Small luxury hotels, пренесува Сител.

ohridЗа еден месец треба да стартуваат градежните работи на хотелот чиј инвеститор е Дивелоп груп кој ќе се простира на 7 илјади квадрати со 50 соби и 120 легла во вредност од 12 милиони евра.

Интерес за изградба на луксузни  хотели  за атрактивните 10 тина локации кои се нудат од страна на локалната има од домашни и странски инвеститори

Изградбата на елитните хотели во Охрид ќе придонесе за локален економски развој и отварање на нови работни места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1