Вознемирувачко фото: Шок во Индија – оживеал пред да го однесат на кремирање


Дипак Син (72) од Индија оживеал непосредно пред да биде кремиран пред неговото семејство.

Внукот на Дипак тврди дека тој починал додека ја чувал стоката.OAP Wakes Up On Funeral Pyre

„Му се приближив и видов како лежи на земја. Не даваше знаци на живот. Ги повикав другите членови од семејството, а потоа повикавме и доктор“, изјавил внукот.

Докторот што дошол на лице место во местото Бавид, констатирал и потврдил дека се работи за смрт. Семејството започнало со подготовките за погреб според традиционалните обичаи. Но, потоа следувало чудо. Дипак оживеал неколку минути пред да го запалат.OAP Wakes Up On Funeral Pyre

„Се надевам дека следниот пат ќе се уверат дека сум мртов пред да ме запалат“, изјавил самиот Дипак.OAP Wakes Up On Funeral Pyre

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1