ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Терористички напад во Џакарта – мртви тела по улиците


По серијата експлозии во главниот град на Индонезија што се случија пред неколку часа, се уште траат престрелките на полицијата со терористите.jakarta6

Според последните информации од локалната полиција, до сега има регистрирано седум мртви од кои четворица се од групата напаѓачи, а еден е полицаец.

Првите слики кои беа споделени на социјалните мрежи се гледаат мртви тела по улиците, оштетени објекти од кои се уште излегува дим, насобрана маса луѓе која следи што се случува во критичните делови од градот каде што дејствуваат специјалните полициски единици.djakarta teror2 djakarta teror

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1