ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Масакр при бомба фрлена на улица додека девојче пее


sirija bombaСириската војска продолжила и денеска да ги бомбардира бунтовничките позиции околу Дамск, каде што за 24 часа беа убиени 55 луѓе меѓу кои и 19 цивили, тврдат опозициски активисти

На снимката се гледа мирен протест на кои демонстрантите пеат песни. На крајот додека се расчистува улицата татко ја снима својата ќерка како пее во моментот кога експлодира бомбата. Тела наоколу, крв и прашина – секојдневие во Сирија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1