ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Нова снимка од масакрот во Турција


Во саботата двајца бомбаши-самоубијци извршија бомбашки напад во Анкара, при што животот го загубиле 97 лица.eeksplozii

На најновата снимка може да се види самиот момент кога групата луѓе била разнесена во воздух. Глетката е вознемирувачка, лешови и ранети летале на сите страни

Во Турција беше прогласена тридневна жалост, а засега никој не преземал одговорност за нападот.

 

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1