ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снимен моментот кога терористите ги убија новинарите


На Интернет се појави снимка на која се гледа како двајцата исламисти го застрелуваат францускиот полицаец по нападот во редакцијата на списанието Шарли Ебдо, каде денес биле убиени 12 луѓе во терористички напад.

teroristi pariz

На снимката може да се види како двајцата напаѓачи излегуваат од автомобилот и пукаат во полицаецот. Потоа му приоѓаат и едниот од нив од непосредна близина уште еднаш му пука во главата.

Телевизијата „Франс 24“ објави видео на кое се гледа како новинарите од неделникот „Шарли Ебдо“ бегаат по покривот од зградата во која се наоѓа редакцијата и се кријат

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1