ВИДЕО: Новинарите на „Шарли Ебдо“ бегале на покривот од зградата


Телевизијата „Франс 24“ објави видео на кое се гледа како новинарите од неделникот „Шарли Ебдо“ бегаат по покривот од зградата во која се наоѓа редакцијата и се кријат од напаѓачите.

pariz novinari

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1