ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Со раце сакаше да спаси жена која паѓа од 11-ти кат


Фенг Нинг, млад човек од Кина, кој се обиде да спаси жена која паѓала од 11 кат од зграда.

Нинг се обидел да ја фати жената со голи раце, без да размислува дека од силината на ударот може и самиот да настрада. Како што подоцна им рекол на новинарите, тоа го направил инстинктивно, без воопшто да се грижи за сопствениот живот. За разлика од него, други луѓе стоеја како стаписани на улицата и гледаа кон зградата.

heroj-kina-spasuva-640x388

Тој во краткото интервју за локална кинеска телевизија објаснил дека бил во соседниот ресторан кога некој дотрчал да каже дека жена виси на прозорец. Тој веднаш излегол надвор и видел дека жената нема да издржи и ќе падне.

Ги подал рацете, по што после само две секунди жената му паднала право во раце. Но, се покажало дека ниту тој не е моќен да и го спаси животот. Поради големата височина од каде паднала, жената удри со голема брзина врз момчето и тресна директно на асфалтот.

Жената во истиот миг го загуби живот, а младиот Нинг се здобил со скршеници на рацете, прстите и нозете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1