ВИДЕО: Божиќно чудо во католичка црква


На прозорецот на црквата се појавил ликот на Богородица и тоа баш за католички Божиќ.Screenshot_267

„Поединци мислат дека прозорецот е валкан, па ме прашаа дали јас ја нацртав. Не, им реков, не постои начин да се направи такво нешто“, изјавил свештеникот Бернардо Молина.

Многумина веруваат дека тоа е ликот на мајката на Исус, но најверојатно им се причинува.

Погледнете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1