Вознемирувачко видео: Тројца туристи загинаа – Воз разнесе двокатен автобус


Најмалку тројца туристи загинаа, а десетина се повредени во тешка сообраќајна незгода на Тајланд.avtobus-640x424

Несреќата се случила на железнички премин во Након Чаиси, источно од Банкок.

Воз со голема брзина удрил во туристички автобус и го отфрлил десетина метри. Снимката од надзорните камери го прикажува моментот на ударот на возот во двокатниот автобус полн со туристи.

Преминот бил отворен за сообраќај и немало никаква сигнализација во моментот кога со голема брзина удрил во автобусот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1