ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинските демонстранти палеа полицајци


ukraina protestiГневот на украинските протестанти се разгоре. Во судирите со полицијат употребија Молотови коктели и камења – над стотина полицајци се здобиле со повреди.

Репортерот  на „Русија Денес“  кој известува директно од улиците на Киев, пренесе вознемирувачко видео во кое се гледа како опозициските поддржувачи палат полицајци.

Полицајците во текот на ноќта спроведоа контраофанзива врз демонстрантите кои повеќе од два месеци се на улица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1