ВИДЕО: Даниел повторно го воодушеви Балканот – оди понатаму


daniel-kajmakoskiСтружанецот Даниел Кајмакоски вечерва уште еднаш со настапот во живо во третата емисија Х-Фактор покажа дека е убедлив фаворит пеејќи ја Сонце не ме грее на Лозано, песна со која обезбеди доволно гласови за да оди понатаму.

По излегувањето од шоуто на Фифи, Даниел останува единствениот претставник на Македонија, а со оглед на неговите досегашни настапи, очекуваме да го гледаме до самиот крај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1