ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинските џелати обесиле руски доброволец и неговата бремена сопруга


На каналот на ЈуТјуб објавено е видео на кое се гледа како припадници на Десниот сектор со бесење егзекутираат руски доброволец и неговата бремена сопруга.

dzelati

Убиениот доброволец беше припадник на народната полиција на Луганската народна република, а украинските џелати цело време се сликаа и уживаа во егзекутирањето.

Видео записот наводно е пронајден во мобилниот телефон на еден од припадниците, кој што во меѓувреме е убиен, засега сеуште не е потврдена автентичноста на видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1