Вознемирувачко видео: Запалија живи луѓе – биле вештери


witches-wizards-burnts-alive-in-kenyaВидеово е снимено во афричката република Бурунди.

Она што се случувало во Европа и САД во 19 век, кога огромен број на жени биле запалени со обвинување дека се вештерки, денеска се случува во Африка.


Недоволно развиени луѓе наречени “ВЕШТЕРКИ… by gledytv

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1