Вработени во Фондот за здравство најавуваат штрајк


Вработени во скопската подрачна единица на Фондот за здравствено осигурување најавија штрајк, објави Телма.

Претседателот на УПОЗ, Пеце Груевски за Телма изјавил дека ќе ги затворат шалтерите доколку до четврток не договорат повисоки плати.

Одговор од раководството на Фондот очекуваат утре, во спротивно во четврток стапуваат во штрајк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1