ВРЕМЕ: До петок пекол на 35 степени – викендов повторно дождови


400-04236079

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 25 до 32.

Во Скопје слично време, со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

До среда и четврток ќе се задржи стабилно и топло време со повисоки температури до 35 степени.

Кон крајот на неделата, односно во петок  и деновите од викенд попладне повторно се очекува нестабилно време со дожд и грмежи

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1