Време: Попладне заладување


Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе се зголеми облачноста. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени.

temperatura vremeВо Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Температурата ќе биде до 33 степени.

Утре ќе почне да се спушта посвежа воздушна маса од север што ќе услови постепено опаѓање на дневната температура.

Ова особено ќе биде изразено во недела, кога ќе дува засилен северен ветер, ќе има слаб локален дожд, а температурата ќе се спушти за околу седум степени во однос на денешната.

Од понеделник температурата ќе биде во благ пораст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1