Време: Потопло – температура до 11 степени


Времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, утрото студено, а преку денот потопло. Ќе дува слаб ветер од северен правец.oblaci mk2 (2)

 

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од три до 11 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се сушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до девет степени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1