Меркел, Оланд и Путин договориле мир, Порошенко во ходник – Путин го скршил пенкалото (Видео)


За време на напнатите преговори во Минск кои ги воделе рускиот претседател Владимир Путин, украинскиот претседател Петро Порошенко, германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд конечно дошло до бараното решение.putin22

Преговорите траеле многу долго, а за тоа колку биле напнати сведочи и фотографијата на која се гледа како Путин крши пенкало.

Прво страстите се распламтиле откако Порошенко буквално излетал од салата за состаноци по „многу бурна расправа со Путин“, пренесоа руските медиуми.

Потоа, рускиот претседател го продолжил разговорот со Ангела Меркел и Франсоа Оланд, за во еден момент да го скрши пенкалото кое цело време го вртел во рака.

За време на преговорите, Владимир Путин најавил прекин на огнот на 15. февруари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1