Уапсен двојниот убиец од Охрид го нашле во Албанија


Уапсен двојниот убиец од Охрид. Како што објавија дел од медиумите, 31 годишниот Бојан Петрески е уапсен во Албанија откако полицијата по него распиша меѓународна потерница.apsenje lisici policija

Петрески се бараше за двојното убиство во клубот Император во Охрид од 21 август, минатата година. Петрески вечерта во клубот го уби сопственикот Васил Ристески и неговиот пријател Ромео Ѓузеловски.

На двојното убиство му претходела жестока расправија, по што Петрески извадил пиштол и ги убил и двајцата по што побегнал од местото. Од тогаш до денеска полицијата трагеше по него.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1