Соња Тарчуловска третпат ќе стане мајка


Македонската фолк-пејачка Соња Тарчуловска, сопруга на Јохан Тарчуловски, е бремена по трет пат.

Двојката се појави во јавноста каде сите го забележаа трудничкото стомаче на Соња.sonjajohan

-Кога ќерка ми Мелани ми кажа дека, покрај братче, посакува да има и сестричка, јас бев пресреќна што можев да ја израдувам дека мама навистина ќе и ја исполни желбата. Но дали ќе биде токму девојче, се уште не знам, изјавила Соња за Убавина и здравје

Соња и Јохан го чекаат своето трето дете. Тие веќе ги имаат ќерката Мелани и синот Младен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1