Пратеници се искршија од ќотек среде парламент (ВИДЕО)


Двајца пратеници од Врховната рада, односно украинскиот парламент се истепаа пред салата за состаноци, а падна и крв.

tuca-u-vrhovnoj-radi-foto-twitter-serhii-andrushko-1423749595-616410

Се фатија Јегор Собољев од Самопомош и Вадим Ивченко од Батковшчина, јавија украинсктие медиуми. Собољев при тепачката заврши со скршен нос.

Повод за тепачката беше нацрт законот со кој на локалните пратенци им се дава право да ја сменат намената на земјиштето надвор од населбите и слободно да ја делат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1