Време: снег и дожд – термпературите ќе паднат под нулата


Времето ќе биде променливо облачно, во претпладневните часови во југоисточните делови со слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северeн ветер.

sneg pat

Утринската температура ќе се движи од -1 до 4 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 3 и 7 степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 3 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 7 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1