Снег ја побелe Македонија


Врнежи од слаб снег има на Стража, Крушево и Плетвар,додека на пониските места врне ситен дожд.

sneg sapka2

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

На учесниците во сообраќајот им препорачуваме внимателно управување со возилата,почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1