Времe – сончево со мала до умерена локална облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер.

partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainyУтринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 10 до 15 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до минус два и со дневна до 14 степени.

И во следните денови ќе продолжи периодот на сончево време со мала до умерена облачност. Врнежи се очекуваат од петок во попладневните часови.

Следниот викенд ќе биде претежно облачно со сончеви периоди проследени со повремени врнежи од дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1