Време – сончево со температура до 14 степени


Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од осум до 14 степени.

Во Скопје сончево време, со слаба магла претпладне. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

До четврток ќе преовладува стабилно и суво време, претежно со појава на магла по одделни котлини. Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата.

Од петок попладне ќе има зголемена облачност со умерен до засилен северен ветер и локални врнежи од дожд, а на повисоките места од снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1